1. >Alates 1853
  2. >Ilma pestitsiidijääkideta mais

Mis on pestitsiidid?

Juba 2 500 aastat eKr kasutasid inimesed oma põllukultuuride kaitseks pestitsiide. Esimesed teadaolevad pestitsiidid olid lihtsad väävlipulbrid, mida Sumerlased oma põldudel kasutasid. Tänapäeval kirjeldab see üldnimetus aineid, mida kasutatakse kahjulike putukate või taimehaiguste ja umbrohu vastu võitlemiseks ning mida põllumajanduses tihti kasutatakse.

Mida “ilma pestitsiidijääkideta” tähendab?

Väikesed pestitsiidi kogused ei ole inimeste tervisele kahjulikud, kuid nende toidus ja vees lubatud piirnorme ületav kasutus või kontsentratsioon võib tervist väga negatiivselt mõjutada.

“Bonduelle” on otsustanud tõsta kvaliteeditaset veelgi kõrgemale ja valmistada tooteid “ilma pestitsiidijääkideta” oma uue tootesarjana. See tähendab, et see tootesari ei sisalda enam mistahes aktiivseid keemilisi pestitsiide ja seda isegi mitte “lubatud tasemel”. Sõltumatu akrediteeringuga labor kontrollib regulaarselt, et pestitsiidijääkide kontsentratsioon oleks alla 0,01 mg/kg.

Nende arvude reaalsuseks muutmiseks ja põllukultuuridest pestitsiidijääkide kõrvaldamiseks vaatavad “Bonduelle” spetsialistid üle iga köögivilja molekulide nimekirja. Näiteks on konserveeritud maisi puhul nimekirjas koguni 500 sellist molekuli!

Mida see muudab?

Ühelt poolt ei muuda see midagi. Maitse on sama, mis tavalisel “Bonduelle” maisil, sest selle määrab nii põllumehe pädevus kui ka saagikoristusaeg või pakendi kvaliteet. “Bonduelle“ on alati töötanud pühendumusega, et pakkuda tarbijatele maitsvaid köögivilju ja see kehtib ka selle uue tootesarja puhul. Teisest küljest annavad need mikroskoopilised muutused uue garantii tervise ja kvaliteedi tagamiseks ilma kompromissita - ostja ei tunne erinevust, kuid teab, et ta sööb täiesti “puhast” maisi.

Kuidas “Bonduelle” toodab ilma pestitsiidijääkideta maisi?

Parim kvaliteedi ja jälgivuse garantii on aastate pikkune partnerlus usaldusväärsete põllumeestega. Me hoiame nendega ajalooliselt väljakujunenud ja tugevaid suhteid ning “Bonduelle“ põllumajandustootmise spetsialistid käivad kohapeal ning jälgivad igapäevaseid protsesse.

Selle uue “ilma pestitsiidijääkideta” tootesarja edu on põhjustatud ka rangetest põllukultuuride kasvatamise nõuetest, mis hõlmavad mitte ainult kasvatuskohti ja sortide valikuid, vaid ka pidevalt kontrollitavaid pinnase ettevalmistamise meetodeid, põllukultuuride hooldust, uurimistööd, alternatiivseid viljelusmeetodeid ja palju muud.

Veelgi enam, me valime kõige tugevamad maisiliigid, mis on kõige paremini kohanenud aastaaegade ja teiste kohalike tingimustega ning püüame võidelda umbrohu, haiguste ja kahjurite vastu loomulikult viisil (võrgud putukate vastu, mehaaniline umbrohutõrje, biokontroll, biostimulatsioon, putukate püünised, taimede katmine jne).

Meie põllumajandusmudel, mis põhineb hoolikal taimede seirel ja meie spetsialistide igapäevasel koostööl meie põllumajandustootjatega, võimaldab meil teha otsuseid põllukultuuride ravimise kohta ainult siis kui see on täiesti vältimatu.

Sõltumatud laborid veenduvad selles iga kord kui nad teostavad regulaarselt meie tegevuse üle kontrolli ja nad ei ole olnud meis kunagi pettunud.